про забезпечення дієтичного харчування в закладі дошкільної освіти |

про забезпечення дієтичного харчування в закладі дошкільної освіти

Шановні батьки, прийміть до уваги!!!

Організація дієтичного харчування дітей у дошкільному закладі.

Організація дієтичного харчування дітей у ДНЗ різних типів чи в окремих групах передбачена Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 №298/227 (із змінами, далі – Інструкція), зокрема розділом 3 «Організація дієтичного  харчування».

Дієтичне харчування призначає лікар відповідного профілю закладу охорони здоров’я  на місяць, якщо строк перевищує зазначений термін тоді дієтхарчування призначає  лікарсько-консультативна комісія (ЛКК).

У довідці обов’язково зазначають прізвище, ім’я дитини, дату народження, діагноз, номер стола дієти і термін , на який призначають дієту.

Останнім часом є випадки, коли в довідках про призначення дієтичного харчування лікарі зазначають  номер дієтичного столу і поруч наводять низку продуктів, які треба вилучити з раціону харчування дитини. Це свідчить про потребу в організації індивідуального раціону харчування для дитини. Проте такий вид харчування не реалізують у ДНЗ, оскільки це не передбачено Інструкцією та чинним законодавством.

Якщо ж дитина потребує індивідуального раціону харчування, то батькам дошкільника пропонують перевести дитину на режим короткотривалого перебування в дошкільному навчальному закладі, тобто до 4 годин на день без організації харчування.

Для дітей диспансерної групи в дошкільних закладах найбільш прийнятною є дієта №5, яку використовують як основу для дієт №7 (з обмеженням солі) і №8.