Методи саморегуляції і зняття психоемоційного напруження у дітей Н. Кряжева |

Возможно, это изображение 1 человек, ребенок, цветок и текст

Прокидайся, третє око! »

(Для дітей з 5 років)

«Людина бачить не тільки очима. Мудрість і розум, витримка і спокій можуть прокинутися в твоєму третьому оці. Витягни вказівний палець, напруж його і поклади на лоб між брів над носом. Тут твоє третє око, око мудрості. Помасажуй цю точку, примовляючи: «Прокидайся, третє око, прокидайся, третє око …» 6-10 разів.

«Скинь втому»

(для дітей з 5 років)

«Встань, розстав широко ноги, зігни їх трохи в колінах, зігни тіло і вільно опусти руки, розправ пальці, схили голову до грудей, відкривши рот. Злегка похитай в сторони, вперед, назад. А зараз різко потряси головою, руками, ногами, тілом. Ти струсив всю втому, трохи залишилося, повтори ще ».

«Заряд бадьорості»

(для дітей з 4 років)

«Сядь вільно. Витягни вперед руки і приготуй два пальчика: великий і вказівний. Візьмися ними за кінчики вух – один зверху, інший знизу вушка. Помасажуй вушко, примовляючи: «Вушка, вушка чують все!» 10 раз в одну сторону і 10 в іншу.

А тепер опусти руки, струси долоньки. Приготуй вказівний палець, витягни руку і постав його між брів над носом. Помасажуй цю точку стільки ж раз зі словами: «Прокидайся, третє око!»

Струси долоньки. Збери пальці руки в жменьку, знайди внизу шиї ямку, поклади туди руку і зі словами: «Я дихаю, дихаю, дихаю!» – помасажуй ямку 10 разів в одну сторону і 10 разів в іншу.

Молодець! Ти бачиш, чуєш, відчуваєш! »

Застереження: Дорослий стежить за силою натиску на важливі точки життєдіяльності і правильністю знаходження точок.

«Дихай і думай красиво»

(для дітей з 5 років)

«Коли ти хвилюєшся, спробуй спокійно дихати. Закрий очі, глибоко вдихни:

– подумки скажи: «Я – лев», видихни, вдихни;

– скажи: «Я – птах», видихни, вдихни;

– скажи: «Я – камінь», видихни, вдихни; – скажи: «Я – квітка», видихни, вдихни;

– скажи: «Я спокійний/а», видихни. Ти дійсно заспокоїшся».