ПРАВА ДИТИНИ, АБО ДАВАЙТЕ ЗАХИСТИМО ДІТЕЙ! |


ПРАВА ДИТИНИ, АБО ДАВАЙТЕ ЗАХИСТИМО ДІТЕЙ!

1 червня вся планета відзначає Міжнародний День Захисту дітей. Але День Захисту Дітей – це не просто присвятити день дітям, купити морозиво, покатати на каруселях, подарувати подарунок, тощо, що в принципі теж непогано. Не можна забувати істинний сенс свята. Ми повинні забезпечити захист інтересів і прав дитини. Ми, дорослі, несемо відповідальність за дітей! Наша найголовніша задача – убезпечити їх життя. І дотримуватися їх права.

Всі ми знаємо, що у дитини є права. Але чи всі їх дотримуються і визнають? А може хтось і зовсім почув вперше?

У США в 1989 році Генеральною асамблеєю ООН була одноголосно прийнята Конвенція про права дитини. Основна мета Конвенції – закликати суспільство і держави вирішувати проблеми щодо захисту дітей, забезпечити їм оптимальні умови життя, дати освіту і охороняти здоров’я.

Конвенція передбачає рівні і однакові права всіх дітей Землі. Ось її основні положення:

  • Кожна дитина має невід’ємне право на життя, і держава забезпечує в максимально можливій мірі виживання і здоровий розвиток дитини.
  • Діти мають право вільно висловлювати свою думку.
  • Батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини.
  • Держави повинні надавати їм допомогу і розвивати мережу дитячих установ.
  • Держави повинні забезпечувати захист дітей від нанесення їм фізичної або психічної шкоди.
  • Дитина має право на освіту.
  • Держави поважають право дитини на свободу думки, совісті і релігії.
  • Жодна дитина, яка не досягла 15-річного віку, не повиненна брати участі у військових діях.
  • Жодна дитина не може бути об’єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте життя, сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції, або незаконного посягання на її честь і репутацію.

Отже, відповідно до закону, дитина – це особа, яка не досягла віку вісімнадцяти років. 18 років – у всьому світі визнано віком повноліття, коли дитина стає дорослою людиною, повністю несе відповідальність перед собою і державою.

У першу чергу, дитина має право на життя!

Ще, будучи маленькою клітинкою в маминому животику, малюк нагороджується головним правом – правом на життя. Дорогі майбутні батьки! Не позбавляйте діток цього права!

 

Дитина має право жити і виховуватися в родині

Це одне з найважливіших прав дитини, так як сімейне виховання дозволяє забезпечити нормальний фізичний, моральний, інтелектуальний і соціальний розвиток.

У дитини є право жити і виховуватися в сім’ї, право знати своїх батьків, право на їх піклування, право на спільне з ними проживання.

 

Дитина має право на виховання своїми батьками, на отримання любові і ласки, турботи і поваги.

При відсутності батьків, при позбавленні їх батьківських прав та в інших випадках право дитини на виховання в сім’ї забезпечується органом опіки та піклування.

 

Дитина має право на спілкування з родичами

Незалежно від спільного чи роздільного проживання батьків дитина має право на спілкування і з татом і з мамою, а також і з усіма іншими родичами, включаючи бабусь і дідусів, тіток і дядьків, братів і сестер.

Дитина має право на захист

Дитина має право на захист своїх прав і законних інтересів. Дитина має право на захист від насильства та зловживань з боку батьків. Дитина має право на захист від експлуатації, і насильницького примусу до праці, а також праці у небезпечних і шкідливих умовах, що завдають шкоди здоров’ю.

При порушенні прав і законних інтересів дитини, в тому числі при невиконанні або при неналежному виконанні батьками (одним з них) обов’язків з виховання, освіти дитини або при зловживанні батьківськими правами, дитина має право самостійно звертатися за їх захистом до органу опіки та піклування, а по досягненні віку чотирнадцяти років у суд.

Дитина має право мати і висловлювати свою думку

Дитина має право висловлювати свою думку при вирішенні в сім’ї будь-якого питання, що зачіпає його інтереси, а також бути заслуханою в ході будь-якого судового чи адміністративного розгляду. Врахування думки дитини, яка досягла віку десяти років, обов’язковий, за винятком випадків, коли це суперечить її інтересам.

У дитини, як і в дорослої людини передбачено право свободи слова!

 

Дитина має право на ім’я, по батькові та прізвище, а також національність і громадянство

Дитина має право на ім’я, по батькові та прізвище. Ім’я дитині дається за угодою батьків, по батькові присвоюється за іменем батька, якщо інше не передбачено законами або не грунтується на національному звичаї.

Прізвище дитини, як правило, визначається прізвищем батьків. При різних прізвищах батьків дитині присвоюється прізвище батька або прізвище матері за згодою батьків, якщо інше не передбачено законами.

Дитина також має право поміняти своє ім’я і (або) прізвище.

 

Дитина має право на одержання утримання від своїх батьків

Суми, що належать дитині в якості аліментів, пенсій, допомог, надходять у розпорядження батьків (осіб, які їх замінюють) і витрачаються ними на утримання, виховання та освіту дитини.

 

Кожна дитина має право на освіту!

Дане право передбачає отримання бази знань дітьми незалежно від статі, віку та віросповідання. Кожна дитина має право на всебічний розвиток згідно з його інтересами.

 

Кожна дитина має право на медичну допомогу

Діти мають законне право бути здоровими, а в разі захворювань чи травм на отримання кваліфікованої медичної допомоги.

 

Кожна дитина має право на відпочинок і дозвілля

Діти мають право на відпочинок і дозвілля відповідно до їх віку і здоров’я.

 

Ми, дорослі, не маємо права вимагати від своїх дітей чогось в силу того, що вони наші діти. Вони нам нічого не повинні. Зате ми зобов’язані забезпечити дитину здоровим харчуванням, можливістю міцного сну, одягом, потрібними медикаментами, освітою, захистом від злих людей і порушення прав, турботою і любов’ю!

 

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Оставить комментарий



На wordpress создание тем и шаблонов.