Ще трохи – і вже першокласник: підготовка батьків до навчання дитини. |


Ще трохи – і вже першокласник: підготовка батьків до навчання дитини.

Возможно, это изображение ребенок, мебель, в помещении и текст

Батьки майбутнього першокласника, як це не дивно, також мають потребу у «підготовці до школи» ?‍♀️.

Що треба розуміти? ?

? Найочевидніше – із переходом вашого дошкільника до шкільного життя значно зміниться і його режим дня. Тому батькам бажано обміркувати заздалегідь, як це позначиться на кожному члені сім’ї. Необхідно вирішити, де і з ким буде перебувати дитина після школи.

? Батькам потрібно бути готовими до того, що у дитини можуть виникнути складнощі. Кожний з нас, батьків, в глибині душі сподівається, що його дитина буде успішним учнем, лідером. І перші ж невдачі, які, на жаль, бувають у всіх дітей, засмучують батьків. Проте, складнощі дитини не повинні стати предметом сімейних конфліктів та негативної критики дитини. Вирішуйте усі питання разом із дитиною та наголошуйте їй на тому, що все обов’язково вдасться і ви в неї вірите! За кожною невдачею завжди стоїть перемога!

? Із здобуттям дитиною нової соціальної ролі – ролі першокласника – у малюка з’являться нові права та обов’язки. Треба бути також готовими до того, що і оточуючі будуть ставитися до вашої дитини більш вимогливо. Тому усе це слід обговорити із дитиною, формуючи у неї відповідальність за свої вчинки та поведінку.

? Із початком навчального року фізичне та психологічне навантаження на дитину зросте і це може несприятливо позначитися на його самопочутті. Тому якщо ваша дитина має хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям, то працювати над їх усуненням і профілактикою здоров’я майбутнього першокласника краще заздалегідь.

? Із початком навчання дитині доведеться опановувати навички письма, а це потребує від неї чималих зусиль. Тому зверніть увагу на розвиток дрібної моторики малюка. Чим більше вона розвинена, тим навички письма будуть даватися простіше.

? Якщо ваша дитина відвідувала дитячий садок, то режим підйому та вкладання спати не буде для неї новим. Якщо ж ні, то батькам варто подбати заздалегідь про те, щоб ранній підйом не став для дитини додатковим стресогенним фактором. За кілька місяців до початку навчання починайте вкладати дитину спати в певний час. Звичайно, будити дитину влітку щодня о 7 ранку без необхідності занадто жорстоке випробування, але простежити за тим, о котрій годині ваша дитина прокидається і спробувати наблизити цей час до 8-9 години ранку можливо. Це значно полегшить життя із початком навчального року.

? Режим дня дитини зміниться і в другій половині дня – їй треба буде виділяти час для домашніх завдань. У першому класі офіційно домашніх завдань не задають, але вчитель, як правило, намагається поступово привчати дітей до цього.

? Важливо, щоб дитина не відчувала почуття невпевненості в незнайомій обстановці. Переконайтеся, що ваша дитина твердо знає напам’ять свої прізвище, ім’я, по-батькові та домашню адресу.

? На запитання «Чи хочеш до школи?» більшість дошкільників відповідають «Так!». Але інколи трапляється так, що вже після перших тижнів навчання у частини першокласників ця відповідь змінюється на «Ні!». Ваш дошкільник уявляє школу, як якийсь ідеальний образ, сформований на основі власних вражень від занять в садочку із вихователем, практичним психологом, на підготовчих заняттях, від перегляду мультфільмів та кінофільмів, розповідей дорослих і навіть мрій. Як дізнатися, чого дитина чекає від навчання у школі? Як зробити так, щоб його не чекало розчарування? Єдиний спосіб з’ясувати це – говорити із дитиною. Розкажіть про своє шкільне життя, про свій перший клас, поділіться із дитиною власними враженнями та спогадами. Розкажіть смішні історії зі свого шкільного минулого, розкажіть про своїх друзів-однокласників. Влаштуйте сімейний вечір спогадів із переглядом фотографій вашої шкільної пори. Задоволення і користь отримає не тільки ваш майбутній першокласник, але і ви самі.

? Успіхи і невдачі в навчанні багато в чому залежать від розвитку пам’яті та уваги дитини. На щастя, і пам’ять, і увага піддаються тренуванню. Коли мова йде про старших дошкільників, то найкращий спосіб розвитку їх пам’яті і вдосконалення уваги – спеціально організована дорослим гра. Для цього розроблено безліч ігор і вправ, якими батьки можуть користуватися, займаючись із своєю дитиною.

? Не позбавляйте дитину можливості зайвий раз помилуватися собою у дзеркалі з портфелем на спині. Дуже важливо, щоб дитина не тільки приміряла його, а ще й засвоїла простір портфеля – усі його відділення, кишеньки та застібки. Інакше перші 20 хвилин уроку будуть регулярно обертатися для неї пошуковою експедицією в портфельні надра. Дуже важливо також пояснити дитині, що портфель – це символ шкільного життя та для іграшок без дозволу дорослих вхід туди заборонений. Завжди існує небезпека, що іграшки будуть використані не тільки на перервах, але і під час уроку. А це загрожує неякісним засвоєнням навчального матеріалу та загостренням відносин із учителем.

? І найголовніше – будьте спокійними, терплячими і люблячими батьками у цей хвилюючий для всієї сім’ї час – час підготовки до школи. Успіхів!

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Оставить комментарий



На wordpress создание тем и шаблонов.