Раціон дитини має бути різноманітним за набором продуктів харчування, аби забезпечити організм дитини необхідною кількістю поживних речовин.
У щоденному раціоні дитини обов’язково мають бути овочі, молоко та кисломолочні продукти, страви з круп, мяса та риби. Особливо корисними для організму дітей вважають таку рибу, як щука, сом, морський окунь, тріска, судак та оселедець.
Оселедець, зокрема його філе, є джерелом життєво важливих для організму людини якісних легкозасвоюваних білків і жирів. Білки оселедця містять усі незамінні амінокислоти. Особливо багато серед них лізину, лейцину та триптофану. Серед жирів домінують моно- та полі ненасичені жирні кислоти – олеїнова, ліноленова й унікальні, властиві лише рибі,докозагексаенова й ейкозапентаенова.
Оселедець містить вітаміни Д, А, Е, РР, С увесь комплекс вітамінів групи В, а також макро– та мікроелементи – калій, кальцій, магній, фосфор, хлор, залізо, йод, кобальт, марганець, мідь, фтор, хром, селен, цинк. Вживання 30 г філе оселедця забезпечить добову потребу організму дитини в залізі та цинку на 3%, у фосфорі – на 7% та в калії – на 14%.
Оселедець є «рекордсменом» серед усіх видів риби за вмістом вітаміну Д.
Оселедець швидко засвоюється організмом дитини та є для нього ідеальним джерелом білка – основного будівельного матеріалу для м’язів і шкіри. Регулярне вживання цієї риби сприяє відновленню сил та енергії в разі перенавантажень як розумового, так і фізичного характеру, знижує агресивність і пригнічує вироблення гормонів стресу. Навіть один шматочок оселедця може поліпшити настрій дитини.
Оселедець рекомендують вживати дітям для профілактики рахіту та остеопорозу, зокрема в осінньо – зимовий період.
Оселедець поліпшує роботу серцево – судинної системи, зокрема:
– зменшує ризик утворення тромбів у судинах;
– активізує кровообіг у капілярах;
– зміцнює стінки кровоносних судин;
– регулює артеріальний тиск;
– збільшує кількість «корисного» холестерину;
– очищує кров від продуктів окислення і токсинів.
Оселедцевий жир зменшує розмір жирових клітин, що знижує ризик розвитку діабету другого типу. Окрім того завдяки вмісту хрому м’ясо оселедця регулює рівень інсуліну в крові.
Регулярне вживання оселедця забезпечує організм людини йодом.
Корисно вживати цю рибку для підвищення імунного захисту організму, а отже – профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій і грипу.
Тож зверніть увагу!!! Солоний оселедець – це не лише закуска, а й повноцінний компонент раціону дошкільників.