МАГІЧНІСТЬ КОЛИСКОВОЇ |

МАГІЧНІСТЬ КОЛИСКОВОЇ

Розповідають, що українська колискова користується любов’ю у француженок. Вони ставлять платівки з нашими піснями, аби діти гарно спали…

Наша колискова — дуже лірична пісня. Вона містить не просто ритм заколисування, який властивий для жанру незалежно від того, який народ склав цю пісню. А ще народна колискова пісня уособлює собою національну душу як жіночну. Україна — це жіноча стихія, вона — неагресивна. Де ще є кращий образ колискової — ліричної, прекрасної пісні, — під який мати заколисує свою дитину? Звісно, це відчувають інші народи, які дуже люблять нашу пісню. До того, наші пісні мають дуже гарні мелодії. Мелодизм української пісні розвинутий, він стоїть на дуже чутливій ладовій основі. Якщо взяти російську пісню, вона стоїть на зовсім іншій ладовій основі — на натуральних ладах, де немає такого яскравого емоційного тяжіння до стійких ступенів. Цим ця пісня дуже приваблива. Там не просто мета, аби заколисати дитину, а через прекрасну мелодію вплинути на її душу.

Пісня знімає будь-які негативні стани, магічним чином заспокоює. Співайте своїм діткам колискові, тримаючи їх на руках біля серця і ви не втратите той сакральний зв’язок між матір’ю і дитиною, який існує і допомагає нам все життя.