Створення безпечного місця |


Створення безпечного місця

Кожній людині потрібне середовище, в якій вона могла б відчувати себе в безпеці і комфорті. Цим місцем може бути сад, берег моря, кімната або дача. Не завжди, однак, у людини є можливість опинитися в цьому місці, коли вона цього потребує.

В цьому випадку можна скористатися силою уяви, викликаючи внутрішній образ цього місця. Формування такого способу довело свою ефективність при знаходженні людини в стресових ситуаціях. Це допомагає відновити відчуття комфорту і безпеки.

Особливо корисною дана здатність може бути для людей, які перенесли психічну травму. Коли вони починають переживати напливи неприємних спогадів, почуттів і думок, вони можуть довільно регулювати свій стан, використовуючи відповідні гармонізуючі образи. Навички активної уяви, пов’язані з поданням гармонізуючих образів, дуже важливі для підтримки внутрішньої рівноваги. Дана вправа допоможе сформувати і намалювати образ безпечного і комфортного простору з метою більш ефективного подолання стресу і наслідками психічної травми.

Рекомендований час виконання вправи (включаючи опис і самоаналіз): 45-60 хвилин.

Матеріали: папір для малювання формату А3, масляна пастель або олівці різних кольорів, гуашеві фарби, пензлики, палітра, вода.

Інструкція по виконанню вправи підготовка

1. Згадайте різні місця, реальні і уявні, перебуваючи в яких ви могли б почувати себе комфортно і безпечно. Якщо ви не можете згадати жодне з таких місць, не турбуйтеся. Постарайтеся уявити його в своїй уяві зараз.

2. Уявіть собі одне з таких місць як можна більш яскраво. Воно може бути як реальним, так і уявним, а також поєднувати в собі ознаки того й іншого. Ви можете наповнити це місце будь-якими деталями, якими захочети, щоб зробити його якомога більш привабливим для себе.

3. Постарайтеся жваво уявити собі ті предмети і сенсорні характеристики, які мають особливо важливе значення для створення відчуття безпеки і комфорту. Це можуть бути квіти, музика, особисті предмети і т. Д.

Основна частина

1. Намалюйте безпечне місце, яке ви уявили. Можна це робити по-різному, наприклад, зображати вид цього місця зверху, збоку, у вигляді схеми або більш детального реалістичного малюнка і т. Д.

2. Можете звернути додаткову увагу на ті деталі, які дозволяють вам відчувати себе в безпеці і контролювати ситуацію, наприклад: закриті вхідні двері, який вид відкривається за вікном і т. Д.

Опис і самоаналіз

1. Уявіть, ніби ви перенеслися в зображене місце, і спробуйте побачити те, що знаходиться зліва і справа, спереду і ззаду від вас, над вами і під вами. При цьому ви можете при бажанні створити кілька додаткових замальовок.

2. Складіть список візуальних ознак безпечного місця, яке ви зобразили. Опишіть, чому кожне з них для вас має значення.

3. Уявіть зображене місце в натуральну величину, розгляньте деталі. Подумайте, в яких ситуаціях уява такого місця може бути для вас корисною. Чи можете ви хоча б на кілька хвилин уявити його собі, перебуваючи серед людей, на більш тривалий час, коли перебуваєте в самоті?

4. Запишіть послідовність дій, що здійснюються в уяві, які допоможуть вам внутрішньо відвідувати таке безпечне місце в майбутньому. Наприклад, ви можете записати приблизно наступне: «Вирушаючи в безпечне і комфортне для себе місце, я відкриваю двері внутрішньої кімнати …».

Або: «Вирушаючи в безпечне і комфортне для себе місце, я ступаю на сходи, що ведуть …».

Примітка: В подальшому ви можете робити вправу, з закритими очима представляючи в деталях зображене місце. Ви можете також повісити свій малюнок на стінку або навіть помістити його в рамку і поставити на стіл для того, щоб мати можливість споглядати його, коли захочете.

Крім того, ви можете спробувати створити таке місце в реальності. Воно може являти собою приміщення або його частину з необхідними предметами, які організовані відповідно до ваших потреб в безпеці і комфорті.

О.І.Копитін

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Оставить комментарий



На wordpress создание тем и шаблонов.