ПІД’ЯЗИКОВА ВУЗДЕЧКА |


ПІД’ЯЗИКОВА ВУЗДЕЧКА

Під’язична вуздечка – складка слизової оболонки, яка з‘єднує дно порожнини рота з нижньою поверхнею язика.

Коротка вуздечка – це вада розвитку, яка характеризується зменшенням довжини, нетиповим місцем прикріплення чи зміною товщини вуздечки. Як наслідок, виникає обмеження рухів язика.

У різних людей під’язична зв’язка (вуздечка) може бути різної довжини.

Існує три ступені аномалії під’язичної зв’язки:

1. Легка: довжина більше 15 мм. Достатньо логопедичної корекції.

2. Середня: довжина до 15 мм. Проводиться хірургічне втручання або логопедична корекція.

3. Тяжка: довжина 5-10 мм.

Як перевірити довжину під’язичної зв’язки?

Попросіть дитину підняти язик вгору до твердого піднебіння. При нормальній під’язиковій вуздечці дитина вільно піднімає язик. При короткій під’язиковій вуздечці дитина не може витягнути язик вперед і підняти вгору, до твердого піднебіння. Коли малюк буде тягнути язик вгору, ви побачите: як під’язикова зв’язка натягується, обмежуючи підйом язика, різкіше позначається, рельєфніше виступає під язиком, стає тоншою/

Наявність короткого вуздечка може викликати:

– порушення смоктання: дитина швидко втомлюється, заковтує багато повітря, погано набирає масу тіла, навіть може відмовитись від грудей,

– відставання у рості нижньої щелепи у дітей старшого віку (зуби відхилються, оголяється шийка зубів, що спричинює розвиток пародонтиту та гінгівіту);

– формування неправильного прикусу,

– проблеми звуковимови: частіше це «верхніх звуки» («ш», «ж», «ч», «р», «л»).

Як корегувати коротку під’язикову вуздечку?

Є два варіанти:

– хірургічне втручання;

– розтягування язичка.

Підрізати вуздечку, чи ні?

Логопед оцінює коротку під’язикову вуздечку з точки зору того, настільки вона дозволить поставити звуки. Проте не завжди з допомогою спеціальних артикуляційних вправ можна її розтягнути. Це може бути довго, дуже неприємно і, на жаль, не завжди результативно.

І навіть, якщо після тривалої корекційної роботи все ж таки довгоочікувані звуки з’являться у мовленні дитини, то лікар все одно може наполягати на підрізанні вуздечки. Адже стоматолог-хірург оцінює її з точки зору того, чи вплине вона на формування зубощелепної системи.

Звісно, рішення за батьками! Але якщо лікар наполягає на цій процедурі, то не варто відмовлятися. У дорослому віці теж можна підрізати під’язикову вуздечку. Однак чим старша людина, тим ширша складка, відповідно не така акуратна після загоєння, може бути товстий шовчик і процес болючіший, аніж у дитячому віці.

Пам’ятайте! Корекція вуздечки не вирішує функціональні проблеми сама по собі, тому існує велика ймовірність того, що дитині знадобиться міофункціональна терапія після самої процедури. Адже м’язи автоматично не зможуть функціонувати правильно.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Оставить комментарий



На wordpress создание тем и шаблонов.